Proč ho použít ?

Pokud vlastníte jednoduchý vysílač který nemá mixy, nechcete z jakéhokoli důvodu do vysílače zasahovat a rádi byste si zkusili svahový kombat se samokřídlem, nebo nějaký model s deltakřídlem nebo motýlkovými ocasními plochami, pak Vám zbývá smixovat 2 kanály malým modulem mezi přijímačem a servy.

Co to dělá ?

Vezme povely ke dvěma servům, které ovládáte nezávisle a smíchá je tak, že při pohybu jedním ovladačem se pohybují obě serva současně stejným směrem a při pohybu druhým proti sobě. Tím je umožněno připojením každého elevonu na jedno servo ovládat model jako výškovkou a křidélky.

Proč to nejde mixovat rukama ?

Čistě teoreticky by se dalo otočit si u dvoukanálového vysílače oba ovladače jako pro ovládání výškovky a ovládat elevony každý zvlášť. Bohužel lidský mozek není na takovéto ovládání ve třech rozměrech dobře připraven a tak by bylo nutné asi dost dlouho cvičit k získání této zručnosti, která pokud u tohoto koníčka zůstanete, Vám bude v budoucnu dobrá tak akorát k ukazování cirkusových čísel pro pobavení ostatních.

Jak se to zapojí ?

Do přijímače se na místo 2 serv zapojí konektory mixéru a do jeho výstupů konektory serv. Tedy mezi přijímač a serva. Toť vše.

Jaké to má nevýhody ?

Model veze malý kousek elektroniky s sebou. Na rozdíl od drahých RC vysílačů je poměr mixování výškovka křidélka dán 50% : 50% a není možné jej změnit. Neprovádí ani diferenciaci výchylek nahoru a dolů. Je ovšem pravda, že toto zřejmně neuměla levná RC souprava ani před použitím mixéru, pokud jste se pro jeho použití rozhodli a ten malý kousek elektroniky navíc kombatí samokřídlo také pohodlně uveze.

Jaké jsou parametry nabízeného mixéru ?
- Napájení z přijímače 4-mi NiCd články.
- Rozlišuje 2001 poloh v rozsahu pulsů 1-2 ms.
- Pracuje s kladnými servopulsy 1-2ms s roztečí 20ms. (Běžné RC soupravy.)
- Nepropouští pulsy vadných délek při mezních podmínkách provozu (rušení, dosah).
- Mixuje kanály v poměru 50% : 50% .
- Je řízen jednochipovým mikropočítačem běžícím na 24MHz, řízeným krystalem.
- Je velký 38x40x10mm, tedy je plochý. (Rozměry bez konektorů.)
- Je možno reverzovat jeden kanál vytažením nebo zasunutím jumperu.
- Pracuje při teplotách -10 až +60°C.
A cena ?

530.- Kč bez DPH.

Není to moc ?

Nebylo účelem vyrobit mixér za co nejnižší cenu. Rádi bychom prodávali výrobek se slušnými parametry, tedy plně funkční bez vyjímek, za akceptovatelnou cenu.

Kde si jej mohu objednat ?
K objednání využijte náš formulář.

Osobní odběr (Praha 5) je možný po telefonické dohodě. TEL.: 02-51045092

Je nabídka určena i obchodníkům ?

Distributoři jsou vítáni. V případě zájmu nebo dotazů volejte 02-51045092.